הטרדה מינית מגורם מקצועי – הפתרון שעליכם להכיר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מורכבות החיים המודרניים צפויה להביא עמה לא מעט סיבות ללחצים ולדאגות. בשל כך, לא מעט אנשים צפויים לפנות במהלך חייהם לטיפול נפשי אצל פסיכולוג. האם יכולה להתרחש הטרדה מינית אצל פסיכולוג? המשיכו לקרוא וגלו.

הטרדה מינית פסיכולוג – פגיעה באמון המטופל

פסיכולוג הינו בעל מקצוע שאנו פונים אליו על מנת שיסייע לנו להתמודד עם מצוקותינו הנפשיות. הפנייה לפסיכולוג צפויה להתרחש בעקבות אירוע נקודתי שלא עובד כראוי או בעקבות טראומה שנמשכה לאורך שנים וטרם טופלה. טיפול פסיכולוגי יכול להיות לתקופה קצרה או לתקופה ארוכה בהתאם לסוג הבעיה. מערכת היחסים בין פסיכולוג למטופל היא עדינה מאוד ומבוססת על אמון המטופל. עורכת דין להטרדות מיניות מבהירה כי לעיתים קיימים מקרים שבהם נפגע אמון המטופל לא בשל הפגיעה בחיסיון המידע אלא בשל הטרדה מינית פסיכולוג.

כיצד ניתן לטפל בהטרדה מינית פסיכולוג, באיזה אופן מומלץ להתמודד עם הטרדות מיניות במקום העבודה וכיצד ניתן ליצור קשר עם עורכת דין להטרדות מיניות? ריכזנו עבורכם במאמר את כל המידע החשוב שעליכם להכיר.

כיצד ניתן לדעת שמדובר במקרה הטרדה מינית פסיכולוג?

עורכת דין להטרדות מיניות מבהירה כי לאדם שאינו בקיא בחוק ובפסיקה יהיה קשה לקבוע מהי הטרדה מינית. סעיף 3 לחוק להטרדה מינית שנקבע בשנת תשנ"ח 1998 ומתייחס לכלל מקרי ההטרדה המינית כולל הטרדה מינית בעבודה מבהיר כי הטרדה מינית יכולה להתבטא במעשים הבאים –

  • הצעות ואמירות חוזרות ונשנות בעלות אופי מיני
  • במקרה של הטרדה מינית פסיכולוג – ביצוע מעשים מגונים על ידי הפסיכולוג ובמקרה של הטרדה מינית במקום העבודה – ביצוע מעשים מגונים על ידי המעסיק.
  • במקרה של הטרדה מינית פסיכולוג – סחיטת המטופל באיומים ודרישה ממנו שיבצע משהו בעל אופי מיני בתמורה.
  • התייחסויות ואמירות מבזות של הפסיכולוג המתייחסות למאפיינים שונים במניותינו או כלפי הנטייה המינית של המטופל.
  • פרסום תצלום של מטופל המתמקד במיניותו.

 

כיצד ניתן ליצור קשר עם עורכת דין להטרדות מיניות?

כאמור, הטרדה מינית עלולה להתרחש בכל מקום. בין אם מדובר בהטרדה מינית במקום העבודה ובין אם מדובר בהטרדה מינית פסיכולוג, רצוי שלא נתפשר וניצור קשר עם עורכת דין להטרדות מיניות שעליה אנו יכולים לסמוך.

רותם אלוני דוידוב הינה עורכת דין להטרדות מיניות המתמחה בטיפול הטרדה מינית פסיכולוג, בטיפול במקרים של רשלנות רפואית ובטיפול בהטרדה מינית במקום העבודה. עו"ד אלוני דוידוב תלווה אתכם עד להגעת הזכויות המשפטיות המגיעות לכם. אז למה אתם מחכים? צרו קשר עם רותם אלוני דוידוב והתחילו בטיפול עם המובילה בתחום שעליה תוכלו לסמוך.

הבלוג שלנו