הטרדות מיניות בעבודה – הגורם המקצועי שיסייע לכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עבודה היא המקום שאליו אנו הולכים מדי בוקר ומבלים בו חלק נכבד מהיום שלנו. בעבודה אנו יושבים עם קולגות, עם מנהלים ועם האנשים שנמצאים איתנו באותו המשרד ולרוב מבלים איתם זמן רב יותר מאשר עם בני משפחתינו. בשל העובדה שאת מרבית שעות היממה אנו מבלים במקום העבודה, אנחנו נחוש באופן אינטואינטיבי קרבה לאנשים שאיתם אנו עובדים לאחר פרק זמן מסויים בעבודה.

הטרדה מינית במקום העבודה מה לעשות?

לעיתים ישנם מקרים שבהם הקרבה חוצה את הגבולות ומתרחשת הטרדה מינית במקום העבודה. בין אם מדובר בהטרדה מינית יחסי מרות ובין אם מדובר בהטרדה מינית המתרחשת בין קולגות, לכולנו תעלה השאלה הטרדה מינית במקום העבודה מה לעשות באופן מיידי.

בשנים האחרונות מתרחשות הטרדות רבות במקומות עבודה ורבים שואלים את עצמם – הטרדה מינית במקום העבודה מה לעשות. כיצד מטפלים בהטרדה מינית במקום העבודה ועם מי כדאי שתיצרו קשר? ריכזנו עבורכם במאמר את כל המידע החשוב שעליכם לדעת.

הטרדה מינית במקום העבודה – מה לעשות עם ניצול יחסי  מרות?

ניצול יחסי מרות מהווים הטרדה מינית שכיחה. בשנים האחרונות הולך וגדל מספר התלונות בנוגע להטרדה מינית במקום העבודה מה לעשות.

תחילה, עליכם לזהות מספר מאפיינים של הטרדה מינית יחסי מרות. ריכזנו עבורכם את העיקריים מהם.

  • פערי גילאים – פערי גילאים מעלים את הסיכונים להיווצרות השאלה הטרדה מינית במקום העבודה מה לעשות. באשר לפערי גילאים הכלל הוא כזה – ככל שפערי הגילאים גדולים יותר כך גוברים הסיכונים להיווצרות ניצול יחסי מרות.
  • פערי כוח – פערי כוח מהווים גורם נוסף להיווצרות השאלה הטרדה מינית במקום העבודה מה לעשות. ככל שפערי הכוח בין הצדדים גדולים יותר הסיכונים להיווצרות הטרדה מינית במקום העבודה הולכים ומתגברים. לכן, הסיכונים להיווצרות הטרדה מינית מצד מנהל בכיר כלפי עובדת זוטרה גדולים יותר מאשר הטרדה מינית בין שני עובדים.

הטרדה מינית במקום העבודה מה לעשות – למי לפנות?

הטרדה מינית במקום העבודה, מה לעשות? השכיחות של שאלה זו עולה ככל שעוברות השנים. למרות שהמודעות לכך הולכת וגוברת עדיין מתרחשים מקרים רבים של הטרדה מינית בין קולגות והטרדה מינית יחסי מרות כמו למשל מנהל בכיר המטריד את עובדיו, סוכן דוגמניות המטריד מינית את המיוצגות שלו ואף מקיים איתם יחסי מין וכדומה. הטרדה מינית במקום העבודה מה לעשות? תחילה עליכם לפנות לעורך דין להטרדות מיניות.

רותם אלוני דוידוב הינה עורכת דין המתמחה בטיפול בהטרדות מיניות, בטיפול בפגיעות מיניות ובייצוג משפטי של נשים נפגעות תקיפה מינית. רותם תעניק לכם ליווי צמוד וייעוץ משפטי מקצועי לאורך כל התהליך עד שתקבלו את הזכויות המשפטיות המגיעות לכם. אז אם שאלתם את עצמכם הטרדה מינית במקום העבודה מה לעשות? כעת אתם יודעים למי עליכם לפנות.

הבלוג שלנו