פגיעה, תקיפה והטרדה מינית – כיצד ניתן לטפל בהליכים מורכבים אלה באופן המיטבי ?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בהתאם לסטטיסטיקות, אחת מכל ארבע נשים בישראל עוברת במהלך חייה פגיעה, תקיפה או הטרדה מינית. בין אם בעבודה, בצבא ובין המסגרת הלימודית, כל אחת חשופה במידה מסויימת להטרדה מינית ועלולה להתחיל בעתיד הליך ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית.

ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית – מה ההבדל בין תקיפה להטרדה מינית?

כאשר מדברים הליך ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית קיימת עדיין אצל חלק מהנשים נטייה להתבלבל בין תקיפה להטרדה מינית. עורך דין מומחה להטרדות מיניות מסביר כי הטרדה מינית יכולה להתבטא הן במילים והן במעשים. לעומת זאת, תקיפה מינית מתרחשת רק במעשים.

כיצד מתבצע ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית, מהן הסמכויות המשפטיות של עורך דין מומחה להטרדות מיניות וכיצד מטפלים בפגיעה מינית עורך דין? ריכזנו עבורכם במאמר את כל המידע החשוב שעליכם להכיר.

 כיצד מתבצע ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית?

הליך ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית מיועד לכל מי שחוותה הטרדה או תקיפה מינית. טיפול בפגיעה מינית עורך דין הינו תהליך המתבצע בתמיכה מלאה של משרד המשפטים ונמצא במגמת ביקוש עולה עקב העלייה במקרי ההטרדה המינית שהתרחשה בשנים האחרונות.

ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית כולל את התהליכים הבאים –

  • ליווי, קבלת ייעוץ וסיוע במימוש זכויות
  • זכאויות וזכויות בהליך פגיעה מינית עורך דין המתנהל מול העבריין
  • עורך דין מומחה להטרדות מיניות יבצע עיון בכתב האישום כנגד העבריין ויביע עמדה בנוגע להסדר טיעון עם העבריין

 

כיצד מתבטא ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית בהיבט הפלילי ובהיבט האזרחי?

עורך דין מומחה להטרדות מיניות מסביר שכלל המעשים המשתייכים להגדרת הטרדה מינית הינם בעלי משמעות פלילית ומשמעות אזרחית. המשמעות הפלילית של פגיעה מינית על פי עורך דין היא שכלל מעשי ההטרדה המינית נחשבים לעבירות פליליות בהתאם לחוק העונשין המהווה את החוק העיקרי של מדינת ישראל. לפי כך, מעשי ההטרדה המינית מהווים מעשים הקבועים בחוק והענישה המקסימלית עבורם היא מאסר של מספר שנים.

המשמעות האזרחית של כלל מעשי ההטרדה המינית בהתאם לעורך דין להטרדות מיניות היא תשלום פיצויים לקורבנות. הטרדה מינית נחשבת לעוולה בהתאם לחקיקה האזרחית של מדינת ישראל ומצריכה מהמטריד לשלם פיצויים לקורבנות הן כאשר הוכח הנזק והן כאשר הנזק לא הוכח.

למי כדאי שנפנה בנוגע לייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית?

ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית הינו תהליך משפטי בעל ביקוש עולה בשל העובדה שמספר מקריי ההטרדה המינית עולה באופן משמעותי בשנים האחרונות. בכדי לטפל בהטרדה מינית באופן המיטבי עליכם ליצור קשר עם עורך דין מומחה להטרדות מיניות.

רותם אלוני דוידוב הינה עורכת דין המתמחה בטיפול בהטרדות מיניות, בפגיעות מיניות ובתביעות רשלנות רפואית. כאשר את זקוקה להליך ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית עלייך לבצע אותו יחד עם עורכת דין המתמחה בתחום שעליה את יכולה לסמוך שתבצע את הטוב ביותר עבורך

הבלוג שלנו