בעל סמכות או גורם מטפל – כיצד מטפלים בהטרדה מינית ?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בשנים האחרונות מתרחשים מקרים רבים הן של נשים והן של גברים שנופלים קורבן להטרדה מינית. נפגעי ההטרדה המינית נותרים עם טראומות, עם צלקות נפשיות ובעיקר עם פחד – המהווה את הגורם העיקרי המונע מהם ליצור קשר עם עורכת דין להטרדות מיניות.

במקומות השגרתיים ומאנשים שעליהם אנו סומכים – המספר הגבוה ביותר של ההטרדות המיניות

בשנים האחרונות מתרחשות הטרדות מיניות רבות באופן מפתיע – במקומות שבהם אנו מרגישים הכי בטוחים כדוגמת מקום העבודה, הבסיס הצבאי, הקליניקה של הפסיכולוג, הקליניקה של הרופא אנחנו עלולים להיפגע ולהפוך לחלק מקורבנות ההטרדה המינית.

מהי הדרך לטפל בהטרדה מינית מרופא, כיצד מונעים הטרדה מינית ממפקד ואיך יוצרים קשר עם עורכת דין להטרדות מיניות? ריכזנו עבורכם במאמר את כל המידע החשוב שכדאי לכם להכיר.

בין טיפול לבין הטרדה – כיצד ניתן לזהות שהגבול נחצה?

בין אם מדובר בטיפול רפואי, בטיפול פסיכיאטרי ובין אם מדובר בטיפול פסיכולוגי – קרוב לוודאי שכולנו נזדקק לטיפול כלשהו במהלך החיים. לא משנה באיזה טיפול מדובר, לכל הטיפולים מטרה זהה – לגרום לנו להרגיש יותר טוב הן מבחינה נפשית והן מבחינה רפואית.

לעיתים אנו מגיעים לטיפול רפואי, חשים אי נעימות וחושדים שחווינו הטרדה מינית מרופא. אנו לא בטוחים בעצמינו ובתחושותינו מהסיבה שהרופא מהווה גורם שעליו אנו סומכים בעיניים עצומות. לכן, איננו יודעים אם אנו צריכים לפנות לעורכת דין להטרדות מיניות.

הטרדה מינית ממפקד – גורם נוסף המנצל את סמכויותיו

ההיררכיה, התנאים המיוחדים במסגרת הצבאית וגילם הצעיר  של המתגייסים, כל אלו מהווים גורמים המקנים לגיטימציה למפקדים להטריד חיילות ולמפקדים בכירים להטרדי חיילות או קצינות זוטרות. לתופעה זו קוראים הטרדה מינית ממפקד.

הטרדה מינית ממפקד מהווה תופעה הנמצאת במגמת עלייה. בשניםל האחרונות אנו שומעים על חיילות המתלוננות על הטרדה מינית ממפקד במסגרת הצבאית ולעיתים מרגישות שהן זקוקות לגורם מטפל נוסף ולייעוץ משפטי חיצוני של עורכת דין להטרדות מיניות.

הטרדה מינית מרופא וממפקד – כיצד יוצרים קשר עם עורכת דין להטרדות מיניות?

כאמור, לעיתים במקומות שבהם אנו מרגישים הכי בטוחים כדוגמת קליניקה של פסיכולוג, בסיס צבאי וקליניקה רפואית אנו עלולים לחוות הטרדה מינית מרופא והטרדה מינית ממפקד ומפסיכולוג. הדבר המשמעותי ביותר שעליכם ללמוד בטיפול בהטרדה מינית מבעל סמכות ומכל גורם אחר הוא לפנות לעורכת דין להטרדות מיניות ברגע הראשון שבו אתם חשים אי נעימות.

רותם אלוני דוידוב הינה עורכת דין להטרדות מיניות המתמחה בטיפול בהטרדה מינית ממפקד, בייעוץ משפטי להטרדה מינית יחסי מרות, בטיפול ברשלנות רפואית ובטיפול בטרדה מינית ממפקד ומפסיכולוג. עו"ד אלוני דוידוב תלווה אתכם עד למימוש כלל זכויותיכם.

טיפ ממני אליכם – כאשר הרגשתם לא בנוח, אל תתביישו, עמדו על זכויותיכם וצרו קשר עוד היום עם עורכת דין להטרדות מיניות שעליה אתם יכולים לסמוך.

הבלוג שלנו