הטרדה מינית על ידי פסיכולוג – העצות להתמודדות שעליכם להכיר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

לחצים, חרדות, פחדים, טראומות ודיכאונות מהווים רק חלק מהבעיות הנפשיות הנפוצות בעידן המודרני. שטף החיים האינטנסיבי המזכיר לרבים מאיתנו כביש מהיר ללא רמזורים ותמרורי עצירה, מציג בפנינו מגוון רחב של סיטואציות בכל יום ובכל רגע נתון – חלקן חיוביות וחלקן שליליות. הסיטואציות השליליות עלולות לדחוק רבים מאיתנו לפינות ולמקומות נפשיים לא טובים עבורנו ומצבינו הנפשי מתחיל להתערער.

כאשר מצבינו הנפשי מתערער הפתרון המיטבי עבור רבים מאיתנו הוא פנייה לטיפול פסיכולוגי. טיפול פסיכולוגי מהווה כלי נהדר להתמודדות עם מגוון בעיות נפשיות אך קיים בו סיכון אחד – סיכון להיווצרות פגיעות מיניות בטיפול פסיכולוגי.

 

הטרדות ופגיעות מיניות בטיפול פסיכולוגי – מגמה שכיחה בשנים האחרונות

בשנים האחרונות לא אחת אנחנו שומעים על מקרים של פגיעות מיניות בטיפול פסיכולוגי. אנו מגיעים לטיפול פסיכולוגי בכדי לפרוק את החרדות ואת המתחים הנפשיים שלנו ולעיתים אנחנו יכולים למצוא את עצמנו חווים הטרדות או פגיעות מיניות בזמן טיפול פסיכולוגי. כיצד ניתן למנוע פגיעות מיניות בטיפול פסיכולוגי וממה חשוב שתיזהרו? ריכזנו עבורכם במאמר את כל המידע החשוב שעליכם להכיר.

פגיעות מיניות בטיפול פסיכולוגי – כיצד ניתן למנוע אותן?

אנחנו הולכים אל הפסיכולוג במטרה לרפא את נפשנו ולהתגבר על החרדות ועל המשברים הנפשיים שעברנו ולעיתים עלולים למצוא את עצמנו חווים הטרדות או פגיעות מיניות בטיפול פסיכולוגי וחווים בדיוק את ההיפך ממה שרצינו. קיימים מספר טיפים עיקריים שיסייעו לכם למנוע פגיעות מיניות בטיפול פסיכולוגי שעליכם להכיר –

  • שילוב שיטות טיפול נוספות – במידה והפסיכולוג/ית משלבים שיטות טיפול נוספות כדוגמת עיסוי מרגיע או שיאצו עליכם לשים לב שלא מועברים מסרים המעידים על פגיעה מינית בטיפול פסיכולוגי.
  • כל סוג של טיפול פסיכולוגי מתבצע בבגדים מלאים בלבד.
  • איסור לביצוע טיפול פסיכולוגי באיזורים אינטימיים – זהו איסור גורף לכל המטפלים. לפסיכולוג/ית אסור להעניק טיפול באיזורים אינטימיים כדוגמת המפשעות ובית החז אחרת זה ייחשב כחלק מפגיעות מיניות בזמן טיפול פסיכולוגי. בזמן טיפול פסיכולוגי אין צורך במגע מעבר לנגיעה בכף היד של המטופל.

 

טיפול בפגיעות מיניות בטיפול פסיכולוגי – למי חשוב שתפנו?

מה קורה במידה והפסיכולוג מביע גילויי אהבה כנים למטופל או למטופלת? בהתאם להנחיות, פסיכולוג שנקלע למצב כזה מחייב להפסיק את הטיפול בכדי למנוע פגיעות מיניות בזמן טיפול פסיכולוגי. במידה וחוויתם פגיעות מיניות בזמן טיפול פסיכולוגי עליכם ליצור קשר עם עורכת דין לפגיעות מיניות מנוסה ומקצועית.

רותם אלוני דוידוב הינה עורכת דין לפגיעות ולהטרדות מיניות מנוסה ומקצועית. עו"ד אלוני דוידוב בקיאה במתן ייעוץ משפטי במקרי פגיעות מיניות בטיפול פסיכולוגי ותדאג שתקבלו את כלל הכלים שיסייעו לכם להתמודד ואת הזכויות המשפטיות המגיעות לכם בכדי לאפשר לטיפול הפסיכולוגי לרפא את הנפש ולא להחליא אותה

הבלוג שלנו