עבירות מיניות – החוק, ההבדלים ואופן ההתמודדות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

החוק למניעת הטרדה מינית נחקק בשנת תשנ"ח 1998. בהתאם לחוק זה נקבעה ההגדרה המשפטית של הטרדה מינית ונקבעו גם הדינים והעונשים המגיעים עבורם. החוק קובע כי הטרדה מינית הינה עבירה פלילית שעונשה מאסר ועוולה אזרחית המעניקה לגיטימציה לבית המשפט לפסוק פיצוי לנפגע/ת ממנה ללא הוכחת הנזקים שנגרמו.

השפעות החוק למניעת הטרדה מינית

חלפו למעלה מ – 20 שנים מאז חקיקת החוק והמציאות השתנתה. מאז חקיקתו, החוק ספג ביקורת חריפה בשל האינטרפטציה בקרב חלק מהאנשים שהוא חוק מרחיק לכת המגביל ומפליל התנהגויות אנושיות וגורם ליצירת מתח וחשדנות ביחסים הבין – אישיים. החוק למניעת הטרדה מינית מתייחס להטרדות מיניות באופן נרחב בכל מסגרת שבה הן עלולות להתרחש – בין אם בעבודה, במשפחה, ברחוב באופן אקראי ובין אם בהטרדה במוסד לימודי. עורך דין מומחה להטרדות מיניות יידע לזהות את ה"קווים האפורים" ואת הגבולות בין שיחה שגרתית להטרדה מינית.

כיצד ניתן ליצור קשר עם עורך דין מומחה להטרדות מיניות ומהם ההבדלים בין עבירות המין השונות?  ריכזנו עבורכם במאמר את כל המידע החשוב שעליכם להכיר.

עבירות מין – סוגים שונים

עורך דין מומחה להטרדות מיניות מכיר את כלל הסוגים של עבירות מיניות על בוריין. ישנן מספר עבירות מין מרכזיות שבהן מטפל עורך דין מומחה להטרדות מיניות.

  • עבירת אינוס – מתייחסת בעיקר ליחסי מין בהיעדר הסכמה. לצורך ביסוס עבירה זו, עורך דין מומחה להטרדות מיניות יסייע לנפגע/ת להוכיח כי התקיימו יחסי בעילה אסורים תוך התנגדות מפורשת של אחד מהצדדים למעשים אלה.
  • עבירות מין בקטינים – עורך דין מומחה להטרדות מיניות מטפל בעבירות מין שבקטינים חסרי ישע. על המבצע עבירות אלה עלול להיגזר מאסר הנמשך עד 20 שנים.

 

ההבדלים בין עבירות המין השונות

ההבדלים בין עבירות המין אינם מתבטאים רק בתווית שאותה בחר לתת המחוקק לעבירה,  ההבדלים בין עבירות המין השונות מתבטאים גם במשמעות החברתית של העבירה, בנסיבות הנדרשות לצורך ביסוס העבירה ובעונש המקסימלי שמקבלים עבורה. בנוסף לקביעת העבירה במקרים מסויימים יתלוו גם הליכים משפטיים נלווים נוספים שבהם מטפל עורך דין מומחה להטרדות מיניות כדוגמת פיצויים כספיים לנפגעות עבירות המין.

 

פגיעה מינית – אופן ההתמודדות

הדרך ההכרחית להתמודדות עם פגיעה או עם תקיפה מינית הינה לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין מומחה להטרדות מיניות בעל השילוב האולטימטיבי בין מומחיות ומקצועיות בתחום לבין יחס אישי, אמפטי וליווי צמוד של הנפגעת לאורך התהליך.

רותם אלוני – דוידוב הינה עורכת דין המתמחה בטיפול ובייצוג משפטי של נפגעות תקיפה מינית. עו"ד אלוני – דוידוב בעלת רזומה נרחב בתיקי פגיעות מיניות ומעניקה ליווי משפטי וטיפול צמוד תוך מתן יחס אישי ואמפטי לכל מטופלת. רותם תדאג שיממומשו כלל זכויותיה המשפטיות של הנפגעת ותלווה אותה גם בתהליך השיקום.

הבלוג שלנו