מתי, איך ומהם התסמינים המצריכים מאיתנו מניעת הטרדה מינית בעבודה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

הטרדה מינית מהווה מושג שבו אנו נתקלים באופן תדיר ושגרתי. היכן אנו מקבלים מידע אודות הטרדה מינית? העידן הדיגיטלי הנוכחי שם דגש על העברת מידע ומסרים בעזרת אמצעים מגוונים כדוגמת – אתרים שונים, דיווחים שונים בטלויזיה וכמובן ברשתות החברתיות. עקב כך, המודעות לעלייה במקרי ההטרדה המינית הולכת וגדלה ורבים מאיתנו מודעים לסיכונים. השאלה המרכזית העולה היא כיצד מתבצעת מניעת הטרדה מינית בעבודה.

מהי הטרדה מינית בעבודה?

כנראה שמעתם על אנשים אחרים שחוו את זה או שחוויתם את זה בעצמכם. ניחשתם נכון, אנו מדברים על הטרדה מינית בעבודה. הטרדה מינית בעבודה הינה מצב שבו אחד מהאנשים במקום העבודה מתייחס אל אחד מהעובדים כאל אובייקט מיני כאשר הם אינם מעוניינים בכך.

מתי מניעת הטרדה מינית בעבודה נדרשת? ואיך מתבצעת הטרדה מינית במקום העבודה? ריכזנו עבורכם במאמר את כל המידע החשוב שעליכם להכיר.

מתי מניעת הטרדה מינית בעבודה נדרשת?

בשנים האחרונות מספר קורבנות ההטרדה המינית הולך ומאמיר ובמקביל המודעות להטרדה מינית הולכת וגדלה. יחד עם זאת, רבים טרם מבינים מתי מניעת הטרדה מינית בעבודה נדרשת.

לעיתים הגבול בין יצירת קרבה אפלטונית להטרדה מינית עלול להיטשטש במיוחד כאשר מדובר בהטרדה מינית בעבודה. מניעת הטרדה מינית בעבודה נדרשת פעמים רבות כאשר מדובר ביחסי מרות. לא אחת קורה שמעסיקים רבים מנצלים את סמכויותיהם וזורקים הערות לעובדת שלהם על המראה החיצוני שלה או על לבושה. הערות אלו יכולות להיתפס לכאורה כמחמאות אך כאשר הן חוזרות על עצמן – בהחלט נדרשת מניעת הטרדה מינית בעבודה.

 

איך מתבצעת מניעת הטרדה מינית בעבודה?

במקרה של הטרדה מינית יחסי מרות, בעל המרות נדרש להימנע מליצור ומליזום מצבים העלולים להיחשב כהצעה או כהתייחסות בעלת אופי מיני. התייחסויות אלו יכולות לבוא לידי ביטוי באמצעות – התייחסות מבזה ומשפילה כלפי המין של האדם, סיפור בדיחות גסות במקום העבודה ומניצול סמכויותיו לביצוע מעשה בעל אופי מיני.

על מניעת הטרדה מינית בעבודה להתרחש בטרם חציית הקווים האדומים. בכדי לבצע מניעת הטרדה מינית בעבודה באופן חד משמעי, עליכם ליצור קשר עם עורכת דין להטרדות מיניות.

מניעת הטרדה מינית בעבודה – עם מי כדאי שתיצרו קשר?

כאמור, הטרדה מינית עלולה להתרחש בכל זמן ובכל מקום מבלי שנצפה. במציאות של היום שבה מספר מקריי ההטרדה המינית נמצא במגמת עלייה, מניעת הטרדה מינית נדרשת גם כאשר אינכם בטוחים האם מדובר בהטרדה או בניסיון קרבה אפלטוני.

רותם אלוני דוידוב הינה עורכת דין המתמחה בייצוג נפגעות פגיעה מינית, בייצוג משפטי של פגיעות מיניות המתרחשות בטיפול רפואי ופסיכולוגי ובמניעת הטרדה מינית בעבודה. עו"ד אלוני דוידוב תעניק לכם ליווי וסיוע משפטי לאורך כל הדרך ותדאג להגן על זכויותיכם ולממשן באופן המיטבי. אז למה אתם מחכים? צרו קשר עוד היום עם עו"ד רותם אלוני דוידוב שתסייע לכם למנוע את הגרוע מכל

הבלוג שלנו