הטרדה מינית בעבודה – הפתרון שעליכם להכיר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

"עבודה היא חיינו" – משפט המהווה מוטו וערך מרכזי של אנשים רבים. במשפט זה יש הרבה מן האמת שכן, עבודה מהווה את אחד המאפיינים המרכזיים בשגרת החיים המודרניים. סדר היום המשותף לכולנו הוא ה"קו" של בית – עבודה, ניהול משק בית וחיי משפחה.

בעבודה אנו מבלים שעות רבות וחשים קרבה לאנשים שעובדים יחד איתנו. בין קרבה למצב של הטרדה הגבול מאוד דק ולכן השאלה הטרדה מינית בעבודה למי לפנות עלולה להיווצר אצל רבים מאיתנו בקלות.

הטרדה מינית – כיצד ניתן לזהות?

לפני שנענה השאלה הטרדה מינית בעבודה למי לפנות קודם עלינו להבין מהי הטרדה מינית. החוק למניעת הטרדה מינית קובע מספר התנהגויות אסורות שכל אחת מהן מהווה הטרדה מינית –

  1. סחיטה באיומים – הטרדה מינית בעבודה או בכל מסגרת אחרת שבה אנו נמצאים מתבטאת באמצעות סחיטה באיומים כאשר המוטרד נדרש לבצע מעשה בעל אופי מיני.
  2. מעשים מגונים – מעשים מגונים הינם מעשים הנעשים למטרת גירוי ולמטרת סיפוק או ביזוי מיניים. מעשים מגונים מתבטאים במספר דרכים כמו למשל – מורה הנוגע באיבר מינו מול תלמיד, מעסיק שליטף את הישבן של העובד שלו, פסיכולוג שנגע בחזה של המטופלת שלו, מפקדת בצבא שנישקה חייל תחתיה והציעה לו הצעות בעלות אופי מיני וכדומה.
  3. הצעות חוזרות בעלות אופי מיני – כאשר המוטרד הראה למטריד שהוא אינו מעוניין בהן. במקרה של הטרדה מינית בעבודה למי לפנות, גם אם המוטרדת הראתה שאינה מעוניינת בהצעות, זה עדיין נחשב מקרה של הטרדה מינית יחסי מרות.
  4. התייחסויות חוזרות המופנות לאישה המתמקדות במיניותה – לאחר שהראתה למטריד שאינה מעוניינת בהן. גם כאן במקרה של הטרדה מינית בעבודה למי לפנות, כאשר הנפגעת הראתה כי אינה מעוניינת בהצעות, המצב ייחשב להטרדה מינית.
  5. פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אישה המתמקדת במיניותה – בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפילה ולבזותה ובנוסף לא התקבל אישורה לכך.

 

הטרדה מינית בעבודה – למי לפנות?

בהתאם לחוק להטרדה מינית קיימים שלושה מסלולים לטיפול בהטרדה מינית בעבודה למי לפנות. ניתן לטפל בהטרדה מינית בעבודה באמצעות מסלול פלילי דרך המשטרה, באמצעות מסלול אזרחי דרך תביעה אזרחית לבית הדין לעבודה כנגד המטריד ובאמצעות יצירת קשר עם עורכת דין להטרדות מיניות.

רותם אלוני דוידוב הינה עורכת דין להטרדות מיניות מנוסה ומקצועית. עו"ד אלוני דוידוב תקשר אתכם עם כלל הגורמים הנחוצים לטיפול ותלווה אתכם לאורך כל הדרך עד לקבלת הזכויות המשפטיות המגיעות לכם. הטרדה מינית בעבודה למי לפנות מהווה בעיה נפוצה של אנשים רבים בחיים המודרנים. בכדי לפתור את הבעיה באופן המיטבי אל תתפשרו על הגורמים המקצועיים שבדרך, בחרו בעורכת דין להטרדות מיניות מנוסה ומקצועית שתבצע תהליך וטיפול מעמיק ומיטבי ותאפשר לכם חיים טובים יותר.

הבלוג שלנו