שגרת החיים – ההפתעות שמגיעות איתה וממה כדאי שניזהר ?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

המאפיין העיקרי המשותף לשגרת החיים של כולנו הוא המירוץ היום יומי. במאה ה – 21 השגרה בישראל ובמדינות רבות בעולם מתאפיינת בקו אחיד של ריצה מהבית לעבודה ובחזרה וגם להספיק לממש את עצמינו. אילו דברים יסייעו לנו בדרך אל המימוש העצמי? קיימים מגוון דברים העשויים לסייע לנו להרגיש את תחושת המימוש כדוגמת רכישת השכלה, עבודה ועיסוקים שאנחנו אוהבים, מציאת אהבה, הקמת משפחה וכדומה.

עבודה – המקום העיקרי שבו אנו נמצאים בשגרת חיינו

העבודה מהווה חלק עיקרי משגרת חיינו שכן, היא המסגרת שבה אנו מעבירים את רוב שעות היום. בעבודה אנו יושבים עם קולגות, נפגשים עם חברים ועם שותפים עסקיים. בחיים המודרניים אנו נמצאים יותר זמן בעבודה מאשר בבית ולכן היא מהווה מקום בטוח עבורינו. יחד עם זאת, גם בעבודה לעיתים עלולים להתרחש מקרים שבהם ניעזר בעורך דין להטרדות מיניות כדוגמת מקרה של הטרדה מינית בעבודה.

מהי הדרך המיטבית לטיפול בהטרדה מינית במקום העבודה ולמה חשוב להתחיל בתהליך ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית? ריכזנו עבורכם במאמר את כל המידע החשוב שעליכם להכיר.

 

הטרדה מינית במקום העבודה – מהם הדברים שאליהם כדאי שנשים לב?

כאמור, עבודה מהווה את המקום העיקרי שבו אנו נמצאים לאורך שעות יומינו. כמו בכל מקום אחר, גם בעבודה אנו עלולים להיפגע לעיתים ומבלי שנשים לב לחוות הטרדה מינית במקום העבודה.

עורך דין מומחה להטרדות מיניות יודע שהטרדה מינית אינה מתבטאת רק במעשים, היא מתבטאת גם בשיח היום יומי המנוהל בין המעסיקה לעובד ובין המעסיק לעובדת למשל – "תביאי נשיקה ורק אחר כך תקבלי קידום", "מה זה לא קיבלתי ממך חיבוק", "תדברי יפה אחרת תהיה לך ירידה במשכורת" ועוד. הטרדה מינית במקום העבודה מתבטאת גם בתקשורת שאינה מילולית – מעשים כדוגמת קריצה, הסתכלות ממושכת, דאגה באופן מיוחד לעובדת מסויימת. מקרים אלו מהווים ראיות בתהליך ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית כתוצאה מהטרדה מינית במקום העבודה.

ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית – למה זה חשוב?

ייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית הינו תהליך בעל חשיבות גדולה. כיום מתרחשים מקרים רבים של הטרדה מינית בכל מקום למשל הטרדה מינית במקום העבודה, במוסדות לימודיים, בחנויות, במקומות בילוי ואף בעת הליכה תמימה ושגרתית אנו עלולים לחוות הטרדה מינית. במידה וחוויתם הטרדה מינית במקום העבודה או בכל מקום אחר, חשוב שתיצרו קשר עם עורך דין מומחה להטרדות מיניות שעליו אתם יכולים לסמוך.

רותם אלוני דוידוב הינה עורכת דין המתמחה בייצוג נשים נפגעות תקיפה מינית, בטיפול ברשלנות רפואית ובייעוץ משפטי לנפגעי תקיפה, התנכלות והטרדה מינית במקום העבודה או בכל מקום אחר. חוויתם הטרדה מינית ולא יודעים כיצד להתמודד? עו"ד אלוני דוידוב תייעץ, תכוון ותהיה עבורכם לאורך כל התהליך עד לקבלת כלל הזכויות המשפטיות שלכם.

הבלוג שלנו