ניצול סמכויות ופגיעות מיניות – כל המידע שעליכם להכיר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

סמכויות – רבים מאיתנו רוצים שיהיו להם סמכויות ולהוביל ולסחוף אחריהם קבוצות ואף המוניי אנשים. הרצון לקבלת סמכויות נובע מהרצון  שיהיה לנו כוח ומהשאיפה להיות משמעותיים בעיני אחרים ולהשפיע עליהם.

כגודל הסמכויות כגודל האחריות וככל שהסמכויות גדולות יותר כך האחריות גדולה. יחד עם זאת ככל שהסמכות יותר גדולה כך הסיכונים להשתמש בה לרעה גדולים יותר. אנו שומעים על לא מעט אנשים מובילים בתחומם כדוגמת אנשי עסקים, חברי כנסת, מנהלי חברות ואף ראשי ממשלות שמנצלים את סמכויותיהם לרעה.

פגיעה מינית וניצול סמכות – כיצד הן באות לידי ביטוי?

ניצול סמכות מתבטא לא רק בדיבור שאינו מכבד כלפי העובדים תחתיו אלא גם בפגיעה בהן. הפגיעה יכולה להיות פיזית, מילולית ואף פגיעה מינית.

בשנים האחרונות אנו שומעים על מקרים רבים של פגיעה מינית וניצול סמכות ונראה שמספרם רק הולך וגדל. כיצד מומלץ להתמודד עם פגיעה מינית וניצול סמכות ומי הגורם המקצועי שאיתו עליכם לדבר? ריכזנו עבורכם במאמר את כל המידע החשוב שעליכם לדעת.

מתי מדובר בפגיעה מינית וניצול סמכות ומתי מדובר ביחסים בהסכמה?

בדומה להרבה תחומים שבהם הגבולות בין המותר לאסור מיטשטשים, כך גם כאשר מדובר על הגבול בין יחסים בהסכמה לבין פגיעה מינית וניצול סמכות. הדוגמה השכיחה ביותר כאשר מדברים על ניצול סמכות היא הדוגמה של ניצול יחסי מרות.

פעמים רבות הגבול בין ניסיון לייצר קרבה אפלטונית בעבודה עלול להתפרש בעיניי אחרים כמגע לא נעים ואף כהטרדה. למשל, כאשר מעסיק שם יד על עובדת כתפיחה על השכם ובמטרה לתת מחמאה היא יכולה לפרש זאת כמגע לא נעים. אם אתם מעוניינים לבחון את טיב הקשר ולקבוע האם מדובר בפגיעה מינית ובניצול סמכות או שמא מדובר ביחסים אפלטוניים מומלץ שתיגשו לייעוץ משפטי אצל עורכת דין להטרדות ולפגיעות מיניות.

טיפול בפגיעה מינית וניצול סמכות – למי פונים?

פגיעה מינית וניצול סמכות עלולה להתרחש בעבודה, בצבא, בלימודים ובכל מסגרת שבה אנו נמצאים במהלך החיים. פעמים רבות מיטשטשים הגבולות בין פגיעה מינית וניצול סמכות לבין יחסים אפלטוניים. על מנת להבין באיזה מצב אתם נמצאים באופן ברור ובהיר, עליכם לפנות לעורכת דין להטרדות מיניות.

רותם אלוני דוידוב, הינה עורכת דין  המתמחה בטיפול בהטרדות מיניות ובייצוג נפגעות פגיעה מינית. בכדי להחליט האם מדובר בפגיעה מינית וניצול סמכות, עו"ד אלוני תלווה אתכם לאורך כל הדרך. רותם מתאפיינת במתן סבלנות ואוזן קשבת לכלל לקוחותיה ותדאג שתקבלו את כלל הזכויות המשפטיות המגיעות לכם. פגיעה מינית וניצול סמכות מהווה נושא שכיח העולה לשיח היום – יומי באופן כמעט תמידי. בכדי לטפל בנושא זה באופן המיטבי תדאגו שיהיה לצידכם גורם מקצועי שאתם יכולים לסמוך עליו

הבלוג שלנו