מעשים מגונים – התבחינים, הנסיבות ודרכי הטיפול

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

ייצוג נפגעות מעשים מגונים מהווה תחום משפטי רחב בעל מנעדים רבים. בעוד שבמגזר הציבורי נהוג להתייחס במסגרת דיון בעבירות המין לאונס ולעיתים גם להטרדה מינית, החוק מכיר במספר רב של עבירות מין בעלות הבדלים רבים. העבירות המיניות המצריכות ייצוג נפגעות מעשים מגונים מופיעות בחוק העונשין התשל"ז (1977) ובחוק למניעת הטרדה מינית תשנ"ח (1998).

מעשים מגונים – מה זה?

מעשים מגונים הינם מעשים הנעשים לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים. מעשים מגונים נחשבים לעבירה פלילית שהעונש עליה הוא מאסר שיכול להגיע עד 10 שנים. משך המאסר תלוי בחומרת העבירה. מעשה מגונה נחשב להטרדה מינית.

ייצוג נפגעות מעשים מגונים – מתי נזדקק?

כאמור, מעשים מגונים נעשים למען סיפוק צרכים מיניים מגוונים. ייצוג נפגעות מעשים מגונים הינו רחב היקף שכן, הוא כולל בתוכו סוגיות משפטיות רבות. מעשים מגונים נבחנים בהתאם לתבחינים הבאים –

  • מעשים מגונים אינם נחשבים לכאלה רק במידה ומטרתם הושגה. הם נחשבים בהתאם לכאלה בהתאם למעשה.
  • גם מעשים הנראים תמימים לכאורה נבחנים בהתאם לנסיבות.
  • מעשה מגונה מהווה עבירה פלילית שהעונש עליה הוא מאסר היכול להגיע עד 10 שנים, בהתאם לנסיבות.
  • ייצוג נפגעות מעשים מגונים או ייצוג משפטי של נפגעי מעשים מגונים כולל גם הגשת תביעת פיצויים נגד מי שביצע/ה את המעשה.
  • מעשה מגונה נחשב להטרדה מינית.

 

מי שחשה כי הטרידו אותה מינית תזדקק לייצוג נפגעות מעשים מגונים כאשר מדובר באחד מהמצבים המוזכרים מעלה. כאשר הנפגעת חשה אי נעימות וחוסר התעניינות בזמן שאירע המקרה, קרוב לוודאי שמדובר במקרה של הטרדה מינית ושל מעשים מגונים.

 

מעשים מגונים – כיצד נזהה?

ייצוג נפגעות מעשים מגונים ייעשה בדרך כלל כאשר הנפגעת עברה את אחד או יותר מהמקרים הבאים –

  • מגע בחזה
  • ליטוף הישבן
  • נשיקה בעלת אופי מיני או שעל פני נסיבותיה היא בעלת אופי מיני – למשל נשיקה על הלחי כשלפניה או אחריה נאמרו אמירות בעלות אופי מיני
  • אוננות בפרהסיה
  • חיבוק בעל אופי מיני תוך הצמדת איברים אינטימיים או שאינו בעל אופי לכשעצמו אך בהתאם לנסיבות הוא בעל אופי מיני – למשל חיבוק שלאחריו או לפניו היו הצעות בעלות אופי מיני.

 

ייצוג נפגעות מעשים מגונים – למי לפנות?

כפי שהבנתם, ייצוג נפגעות מעשים מגונים הינו תחום משפטי רחב היקף הנפרס על פני מספר גדול של אספקטים. לצערנו, כל נערה מתבגרת, אישה ואף ילדה עלולה לחוות מעשים מגונים והטרדות מיניות. אם זה קרה לך הדבר הראשון שעלייך לעשות הוא לא להתמודד עם זה לבד. פני לקבלת ייעוץ אצל גורם מקצועי וצרי קשר במהרה עם עורכת דין להטרדות מיניות.

רותם אלוני – דוידוב הינה עורכת דין להטרדות מיניות המתמחה בייצוג נפגעות מעשים מגונים, בטיפול בהטרדות מיניות ובטיפול בהטרדות מיניות מפסיכולוג, מרופא או בהטרדות מיניות שהתרחשו במסגרת יחסי מרות.  עו"ד אלוני – דוידוב תלווה אתכן לאורך כל התבליך ותדאג שאף פעם לא תהיו לבד.

הבלוג שלנו