ייצוג נפגעות פגיעה מינית

פגיעה מינית מתרחשת בהרבה מאוד צורות ומקומות ויכולה לקרות לכל אחת/ד על ידי כל אחד. היא יכולה להתבצע על ידי אדם קרוב או זרים גמורים. לעתים היא מלווה באלימות, אך פעמים רבות היא ביטוי של ניצול מעמד וכוח מול הנפגעת.  

לפגיעה מינית מתלווה תחושה אישית שהמעשה המיני שנעשה בך התרחש בניגוד לרצונך. היא יכולה להיות כרוכה במגע בעל אופי מיני מובהק, במגע בכלל, ואפילו במילים ובמבטים. היא יכולה להיות מעשה שנעשה לך או הפצה של תכנים מיניים ללא הסכמה. נפגעות פגיעה מינית רבות מתמודדות עם קשיים נפשיים מהותיים שנגרמו בעקבות הטראומה שחוו. לעתים תכופות, הקשיים מתעצמים בשל תחושת חוסר האונים אל מול מערכת אכיפת החוק ומערכת המשפט.

בפני הנפגעות ונפגעים הפונות למערכת המשפט, עומדים שני צירים אפשריים: הפלילי והאזרחי. 

ההליך האזרחי מאפשר לנפגעות ונפגעי פגיעה מינית לתבוע פיצוי כספי בגין הנזקים שנגרמו להן ולהם. התביעה יכולה להתנהל כנגד הפוגע/ת עצמו/ה או כנגד מאפשר הפגיעה (רשויות רווחה, עיריות ומשטרה, לדוגמה). המשפט האזרחי יכול להיערך במקביל או לאחר ההליך הפלילי, ואף במקרים בהם לא התקיים משפט פלילי כלל. בהליך האזרחי השליטה בידיה של התובעת. היא יכולה לבחור את קו התביעה המתאים לה ואת גובה הפיצויים שהיא מבקשת. ההליך האזרחי אף יכול להתקיים במסגרת חוץ-משפטית, באמצעות גישור ומו"מ, המוצבים כאלטרנטיבה לאלו שאינן מעוניינות בהליך האזרחי הפורמלי .

מטרת המשפט האזרחי לאפשר לנפגעות ולנפגעים להתמודד עם הנזק הנפשי או הפיזי שנגרם להן ולהם – מצבים שלרוב מגיעים עם הוצאות כלכליות כבדות, לקבל את הכרת ביה"מש ולהחזיר, ולו במידה מה, את תחושת השליטה שאבדה לה. 

ברגישות מירבית, תוך מתן תשומת לב לצרכי הלקוח/ה ובשיתוף פעולה צמוד עם גורמי הטיפול והסיוע פועל משרד אלוני–דוידוב לזכות בפיצוי משמעותי עבור הלקוחות – פיצוי שיאפשר להן/ם לפעול לשיקום חייהן/ם. עו"ד אלוני-דוידוב, מקימת המשרד, היא אחת מעורכות הדין הראשונות בתחום זה בארץ, והיא מביאה עמה הבנה מעמיקה של מערכת המשפט הנזיקי והפלילי ושל מערכות הרווחה – ידע המקנה לה ייתרון משמעותי בעת ניהול הליך תביעה אזרחי. 

למשרד אלוני-דוידוב מומחיות יחודית בתחומים הבאים:

פגיעה והתעללות מינית במשפחה

פגיעה וניצול מיני ביַּלְדוּת

ניצול יחסי מרות

פגיעה מינית במהלך טיפול רפואי

פגיעה מינית בין בני זוג

מרגישה שעברת פגיעה מינית?

אלפי מקרים בשנה אינם מטופלים כי הקורבנות חוששות לחשוף את הפגיעה
אל תשארי עם זה לבד!
זה הזמן לשתף בנטל ולפנות ליעוץ משפטי