טיפול רפואי – ממה חשוב שתיזהרו?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

"הכי חשוב בריאות" משפט שאומרים לנו מדיי שנה כאשר אנו חוגגים את יום הולדתינו. אין עוררין על כך שבריאות מהווה רכיב חשוב ומהותי במהלך חיינו שכן, אם אנו לא בריאים, חיינו עלולים להשתבש. כאשר מדברים על בריאות מתכוונים הן לבריאות הגוף והן לבריאות הנפש.

בכדי לשפר, לשמר ולתחזק את בריאותינו אנו פונים פעמים רבות במהלך החיים לטיפול רפואי. קיים מגוון רחב של טיפולים רפואיים – חלקם מתבצעים אצל רופא המשפחה וחלקם מתבצעים אצל רופאים מוסמכים אחרים. רופא מהווה את הגורם שעליו אנו סומכים בעיניים עצומות ואת האדם שעשוי לשפר את בריאותינו באופן המיטבי.

פגיעות מיניות בטיפול רפואי – מקרים במגמת עלייה

על אף תחושות הביטחון והמקצועיות שהרופא משדר למטופליו, פעמים רבות אנו שומעים על מקרים של פגיעות מיניות בטיפול רפואי.

כיצד ניתן לטפל בפגיעות מיניות בטיפול רפואי באופן המיטבי ומי הגורם המקצועי שרצוי שתיצרו איתו קשר? ריכזנו עבורכם במאמר את כל המידע החשוב שעליכם לדעת.

פגיעות מיניות בטיפול רפואי – כיצד הן באות לידי ביטוי?

לצערנו, פגיעות מיניות בטיפול רפואי אינן מהוות מקרים חדשים שאותם אנשים רבים לא מכירים אלא בדיוק ההיפך. פגיעות מיניות בטיפול רפואי נמצאות במגמת עלייה ואנו שומעים על רופאים רבים המנצלים את סמכויותיהם לרעה. למרות שהמודעות לפגיעות מיניות בטיפול רפואי עלתה, אנשים רבים טרם מודעים לאופן שבו הן מתבטאות.

קיימים מספר מאפיינים עיקריים שבעזרתם ניתן לזהות פגיעות מיניות בטיפול רפואי.

  • מטפלים ברפואה משלימה המבצעים דיקור סיני ומלטפים את גוף המטופל באיזורים אינטימיים.
  • פגיעות מיניות בטיפול רפואי באות לידי ביטוי גם כאשר מבצעים ניתוחים פלסטיים. בהם כירורג עלול לפגוע מינית במטופלת ולפרסם תמונות של גופה ללא רשותה.
  • פגיעות מיניות בטיפול רפואי מתרחשות גם כאשר רופא משפחה משפיל את המטופל שלו בשל נטיותיו המיניות.
  • לעיתים בעת טיפול רפואי, הרופא המטפל עלול לאלץ את מטופליו לבצע מעשים בניגוד לרצונם. זהו מאפיין נוסף של פגיעות מיניות בזמן טיפול רפואי.

 

פגיעות מיניות בטיפול רפואי – למי פונים?

כפי שכבר הבנתם, השכיחות של פגיעות מיניות בטיפול רפואי בימינו הולכת וגוברת. בין אם מדובר ברופא משפחה, במנתח ובין אם בגורם המתמחה ברפואה משלימה, כל אחד מהם מהווה גורם רפואי מקצועי שעליו אנו סומכים שהוא עשוי לשפר את בריאותינו הגופנית אך באותה המידה הוא עלול להזיק לבריאותינו הגופנית באמצעות פגיעות מיניות בטיפול רפואי.

רותם אלוני דוידוב, עורכת דין המתמחה בייצוג נפגעות תקיפה מינית, בתביעות רשלנות רפואית ובטיפול בפגיעות מיניות בטיפול רפואי ופסיכולוגי תסייע לכם להתמודד עם המצב  שאליו נקלעתם באופן המיטבי. המלצה ממני אליכם – אל תחכו עם הטיפול בפגיעות מיניות בטיפול רפואי כי ההמתנה מחמירה את המצב. פנו לעורכת דין המתמחה בפגיעות מיניות בטיפול רפואי כבר מהרגע הראשון שבו אתם מרגישים אי נוחות ותחושות לא נעימות ואדאג לשפר את הרגשתכם וללוות אתכם לאורך כל הדרך עד לקבלת הזכויות שמגיעות לכם.

הבלוג שלנו