הטרדה מינית בעת ביקור אצל הרופא – כיצד ניתן לטפל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

כפי שכולנו יודעים, רופאים הינם אנשים שלמדו במשך שבע שנים רפואה וחלקם המשיכו לאחר מכן להתמחויות וחלקם החלו לעבוד בתום סיום הלימודים. רופא הינו האדם שאנו מפקידים בידו את הדבר החשוב לנו מכל – את הבריאות שלנו ולכן הוא האדם שאנחנו בטוחים שיטפל בנו באופן המיטבי.

לעיתים בעת טיפול או בדיקה שגרתית אצל הרופא המטופלת נדרשת לחשוף חלק מגופה ולעיתים אף את כל גופה לצורך אבחנה. כתוצאה מכך, ישנם רופאים המנצלים את סמכותם ומבצעים מעשים שאינם הולמים וראויים והם נחשבים כהטרדה מינית מרופא.

מה ניתן לעשות במקרה של הטרדה מינית בזמן ביקור אצל הרופא?

בשנים האחרונות מטופלות רבות מדווחות על עלייה במקרים של הטרדה מינית מרופא ואינן יודעות מה הפתרון לכך. רצוי לעשות מספר דברים בעת התרחשות הטרדה מינית מרופא.

 

  • לפנות להתייעצות עם עורכת דין המתמחה בתחום הטרדה מינית מרופא על מנת שתסייע ותכוון אותך למסלולים המשפטיים האפשריים והמתאימים.
  • להגיש תלונה במשטרה – הטרדה מינית מרופא מהווה עבירה פלילית חמורה במיוחד כאשר היא נעשית במסגרת הטיפול הרפואי. בעת הגשת התלונה רצוי להיעזר בנשות מקצוע ובעיקר בליווי של מרכזי הסיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית שיוכלו ללוות אתכם ולתמוך בכם בעת הצורך.
  • להגיש תביעה אזרחית – במקרה של הטרדה מינית מרופא ניתן להגיש תביעה אזרחית לא רק נגד הרופא, אלא גם כנגד בית החולים או קופת החולים שמעסיקה אותו בטענה שלא מנעה את התנהגותו.
  • להגיש תלונה באיגוד הרופאים ולמוסד הרפואי – רופאים חברים בארגון מקצועי הקרוי ההסתדרות הרפואית והם כפופים לדין משמעתי של משאד הבריאות. כל העבירות בין אם הן פליליות או אתיות ובינהן הטרדה מינית מרופא, עלולות לגרור עימן סנקציות משפטיות חמורות כדוגמת שלילת רישיון רפואי, קנס כספי וכדומה.
  • לפנות לקבלת סיוע פסיכולוגי – אירוע של הטרדה מינית מרופא עלול ליצור פגיעות נפשיות אצל המוטרד, בגופו ובכבודו. מי שחווה הטרדה מינית סובל מצלקות נפשיות שילוו אותו לכל החיים. לכן, מומלץ לפנות לקבלת סיוע על ידי פסיכולוג או באמצעות פנייה למוקד סיוע לנפגעי תקיפה מינית.

 

עורך דין לטיפול בהטרדה מינית הנעשית על ידי רופא

כפי שהבנתם, הטרדה מינית מרופא נכללת בתוך ההטרדות המיניות הנפוצות המתרחשות כיום. על מנת לטפל בהטרדה מינית מרופא באופן המיטבי, רצוי שתבחרו עורכת דין המבינה בכך.

רותם אלוני דוידוב הינה עורכת דין המתמחה בייצוג נפגעות תקיפה מינית בעת הטרדה מינית מרופא או מכל גורם אחר ומתמחה במתן סיוע משפטי לפגיעות מיניות בטיפול רפואי ופסיכולוגי. עו"ד אלוני דוידוב תדאג שאף פעם לא תיהי לבד בתוך התהליך ושתמצאי פתרון מיידי למצוקה שאת מרגישה.

הבלוג שלנו